Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Główne » Brat Elia » Brat Elia Cataldo w Justynowskiej parafii - Czerwiec 2019

Brat Elia Cataldo w Justynowskiej parafii - Czerwiec 2019Setki ludzi z całej Łodzi i okolic uczestniczyło w spotkaniach modlitewnych ze znanym włoskim mistykiem i stygmatykiem Bratem Elia Cataldo, który w tych dniach przebywał w Łodzi. 31 maja 2019 r. Brat Elia gościł w sanktuarium św. Antoniego z Padwy w łódzkich Łagiewnikach, a 1 czerwca w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Justynowie.
Spotkanie rozpoczęła Msza święta, której przewodniczył ks. Dariusz Burski – proboszcz Justynowskiej parafii, a kazanie – które przybliżyło postać włoskiego mistyka – wygłosił ojciec Marco, który towarzyszy Bratu Elia w Jego pielgrzymowaniu po całym świecie.
Tuż przed błogosławieństwem, włoski stygmatyk wygłosił swoją konferencję, w której mówił o znaczeniu modlitwy w życiu człowieka, miłości i przebaczeniu w rodzinie i małżeństwie oraz o Eucharystii i miłości do Matki Bożej.
Po błogosławieństwie – w czasie modlitwy różańcowej prowadzonej przez siostry zakonne – Brat Elia przeszedł przez świątynię i kropił zebranych wodą święconą zatrzymując się na chwilę modlitwy przy chorych, którzy przybyli na to spotkanie modlitewne.

Przyjechałam dziś na to spotkanie z Włocławka. – tłumaczy Janina Borkowska. – To już moje drugie spotkanie z Bratem Elia. Wierzę mocno, że jego modlitwa może mi pomóc, gdyż jak sam mówi – wy proście, ja będę się modlił, a Bóg będzie działał. – dodaje.
Gdyby nie moja żona, to bym tu nie przyjechał. – mówi Edward Kania z Łodzi. – Mamy w rodzinie pewne trudne sprawy, w których możne nam pomóc – jak wierzymy- tylko sam Pan Bóg, dlatego też dziś w tych sprawach tu się modlimy. – dodaje uczestnik spotkania.
Brat Elia pielgrzymuje po całym świecie od 2000 roku. Jego posługą, jak sam przyznaje, jest mówienie o Bogu i modlitwa za tych, którzy go o tę modlitwę proszą. Włoski mistyk był już obecny kilka razy w różnych parafiach Archidiecezji Łódzkiej.
zobacz także:

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)