Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » "Zerowy" Mladifest

"Zerowy" Mladifest

Jak to się stało, że Festiwal przyciąga corocznie tylu młodych ludzi i jak się on w ogóle zaczął?

Jest to odpowiedź na orędzie Matki Bożej przekazane w nocy w Podbrdo w wigilię Wniebowzięcia 1988r. na zakończenie Roku Maryjnego zapoczątkowało obecny Mladifest. Po objawieniu Ivan przekazał życzenie Gospy:

"Drogie dzieci w tym roku rozmawiajcie i modlcie się z młodymi ludźmi, ponieważ ich sytuacja w dzisiejszym świecie jest trudna. Oddalają się od Kościoła. Pomagajcie sobie nawzajem, a ja pomogę Wam".


Ivan spotykając się codziennie z Matką Najświętszą, dowiedział się jakie są problemy dzisiejszej młodzieży. Dorośli posługują się nimi jako źródłem zarobku, sprzedając im narkotyki, alkohol, seks, wątpliwe bądź pozornie nieszkodliwe rozrywki, które stopniowo odciągają ich od Boga i od Kościoła.

Podczas objawienia był obecny tłum pielgrzymów, wśród nich jeden londyńczyk - Ernest, który to orędzie odebrał w bardzo osobisty sposób, jakby skierowane wprost do niego. Pochodził z katolickiej, bogatej rodziny. Był piątym najmłodszym dzieckiem, absolwentem wyższej uczelni, dobrym organizatorem, wybranym do pracy w USA w imieniu rządu Wielkiej Brytanii. Posiadając zdolności organizacyjne zrozumiał, że należy pomóc Gospie w zebraniu młodzieży na modlitwie. Z Medjugorja napisał list do pracodawcy i na Uczelnię, że znalazł lepszą ofertę pracy i że rezygnuje z ich propozycji. Pozostał w Medjugorje, aby pomóc Matce Bożej. Podczas tego pobytu nakręcił film dokumenatalny o objawieniach, z którym później przez caly rok jeździł poo krajach anglojęzycznych mówiąc o planach Matki Bożej i zachęcając młodych do odwiedzenia Medjugorja. Na początku sierpnia 1989r. prosił Ojców Franiszkanów z prafaii o udostępnienie pomieszczenia, aby zrobić prowizoryczną kaplicę, w której przez 9 dni przed świętem Wniebowzięcia, będzie wystawiony dzień i noc Najświętszy Sakrament do adoracji. Ze względu, że Ojcowie nie dysponowali takim miejscem, adorację urządzono w kaplicy cmentarnej za kościołem.

W Medżugorju przez 9 dni tysiące młodych ludzi z wszystkich zakątków ziemi, modliło się i pokutowało na zakończenie Roku Młodzieży. Liczne grupy młodzieżowe mówiące po niemiecku, angielsku, włosku, francusku, hiszpańsku, portugalsku, rosyjsku, polsku, węgiersku, ze wszytskich kontynentów, na zmianę chodziły na miejsca gdzie do dziś pojawia się Matka Boża. Na Górze Krzyża wczesnym rankiem odprawiali drogę krzyżową prowadzoną przez Vickę...

 

Ciąg dalszy historii "Zerowego Festiwalu", początku objawień w Medziugorju, znajdą państwo w książce - encyklopedii medziugorskiej Don Pietro Zorza – „Drogie dzieci dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie", dostępnej w naszej ksiegarni tutaj.

Ponadto w książce ukazane są tematy m.in:

 • Widzących Maryję
 • Ojca Jozo Zovko
 • Czego oczekuje od nas Matka Boża?
 • Miejsca w Medjugorju
 • Co mówi na ten temat Kościół?
 • Stanowisko Watykanu
 • Owoce i dzieła płynące z tego miejsca,
 • Świadectwa
 • Nawrócenia
 • Uzdrowienia

Na zdjęciu w lewy dolnym rogu, Widzący Maryję za czasów pierwszych objawień.

 

   
 • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)