Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Wydawnictwo poleca!

Wydawnictwo poleca!

Tym, którzy nie mieli możliwości udziału w niedawnych spotkaniach z o. Pietro Zorza polecamy jego książkę „Drogie Dzieci…”, do której w miesiącu wrześniu dodajemy obrazki z modlitwami.

Przejdź do sklepu >>>

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkryj fenomen Medziugorja

 Drogie dzieci, dziękuję że odpowiedzieliście na moje wezwanie - lekturą o fenomenie Medziugorja.

      Na rynku wydawniczym jest wiele publikacji na temat Medziugorja. Są to wywiady z Widzącymi, opisy różnych wydarzeń, relacje z kolejnych rocznic objawień, wspomnienia z pielgrzymek, artykuły w czasopismach i biuletynach. Prawdziwą perełką jest jednak książka ks. Pietro Zorza pt. Drogie dzieci, dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie. Autor od 1986 r. kiedy tylko mógł odwiedzał i nadal odwiedza Medziugorje, uczestniczył w różnych wydarzeniach, przeprowadzał rozmowy z wieloma ludźmi, nagrywał ich i sporządzał notatki.

Owocem tych wieloletnich działań jest ciekawa, najpoważniejsza, dokumentalna pozycja na temat Medziugorja, ukazująca początki objawień Gospy od 24.06.1981 r. dzień po dniu, oraz kompleksowo  opisująca towarzyszące im przemiany społeczne i religijne. Daje obraz panującego wówczas komunizmu i upadek reżimu. Ukazuje  sylwetki wybitnych, zasłużonych zakonników jak: o. Jozo Zovko, o. Slavko Barbarić, o. Ljudevit Rupcić i innych, sześciorga Widzących, różne wspólnoty oraz miejsca ważne w Medziugorju. Te same wydarzenia są prezentowane z punktu widzenia różnych osób, toteż czytelnik może uważnie na nie popatrzeć i obiektywnie je ocenić. Książka jest bogato ilustrowana fotografiami. Znajdują się tu zdjęcia archiwalne np. spowiedź przy kościele w drugim tygodniu objawień z udziałem 150 kapłanów, zdjęcia nadzwyczajnych zjawisk, np. objawienie Matki Bożej. Jest też wiele fotografii Widzących i ich rodzin.

       Powstała w latach 90-tych książka ks. Zorzy, wielokrotnie była uzupełniana o nowe wydarzenia,  doczekała się 4 wydań. Zawiera setki świadectw kapłanów, pielgrzymów, Widzących i tutejszych parafian, którzy zostali dotknięci fizycznie i duchowo przez Gospę. We wstępie Autor zaznacza, że są to osoby dobrze mu znane, ,,którym można zaufać ze względu na ich uczciwość i szczerość”.  Dla uwiarygodnienia swojej relacji ks. Pietro posługuje się danymi statystycznymi, zestawieniami, tabelami; cytuje też różne dokumenty np. ,,List pasterski z Medziugorja, ,,Wyjaśnienie Watykanu”, ,,Oświadczenie Kongregacji Doktryny Wiary” itp.

       Ks. Zorza posługuje się zwięzłym, komunikatywnym językiem. Rzeczowo i zwięźle informuje o przebiegu zdarzeń oraz o nadzwyczajnych zjawiskach, starając się ukazać wielkość i piękno orędzi Królowej Pokoju. Jest przy tym niezwykle przekonujący. Niekiedy zaskakują nas szczere aż do bólu wypowiedzi niektórych osób: ,,Nie byłem dobrym człowiekiem. Nie uwierzyłem w objawienia. Byłem smutny. A tymczasem dzieci z radością opowiadały o objawieniach Matki Bożej - mówił o. J. Zovko. 

„Przez pięć lat byłem w więzieniu, obecnie jestem gotów iść do więzienia na następne pięć lat za tę prawdę, gdyż wiem, że Maryja jest na pewno ze mną - o. L. Rupcić.

    Wielu ludzi marzy o pielgrzymce do Medziugorja. I bardzo dobrze, bo marzenia często się spełniają.  Nie wystarczy tylko marzyć, ale i modlić się o to, by Matka Boża zaprosiła nas do tego cudownego miejsca. Niektórzy jednak z racji wieku, chorób, niepełnosprawności, różnych dolegliwości czy braku funduszy nie mogą sobie na to pozwolić. Mogą jednak pielgrzymować duchowo, czytając tę lekturę. ,,Drogie dzieci…” są właśnie zaproszeniem do takiego pielgrzymowania, do poznawania orędzi Królowej Pokoju i życia według nich. Książka ta zawiera uniwersalne przesłanie. Jest adresowana zarówno do tych, którzy co pewien czas odwiedzają ziemię Maryi, jak i tych, którzy z różnych względów nie mogą tam pojechać. Penetrując wraz z Autorem różne zakątki Medziugorja jak: góra Objawień, Kriżevac, Wioska Matki, Ogród św. Franciszka oraz poznając niezwykłe świadectwa ludzi o tym, jak  odczuli obecność żywego Boga i Maryi i nawrócili się, Czytelnik snuje refleksje na temat sensu życia. To może go skłonić do przemiany własnego życia, do wyznaczenia nowych priorytetów, do postawienia Boga na pierwszym miejscu.

     Gorąco polecam tę lekturę wszystkim Czytelnikom, bez względu na wiek, wykształcenie, zawód, miejsce zamieszkania. Pragnę zaznaczyć, że przetłumaczona z włoskiego na różne języki książka ks. Pietro Zorzy, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Niech czas spędzony podczas tej lektury będzie czasem błogosławionym, a Maryja, Kraljica Mira, niech napełni serca Czytelników radością i pokojem.

 Halina Bartosiak

 

                                                                             


     

Oferta miesiąca:

  • Tym, którzy nie mieli możliwości udziału w niedawnych spotkaniach z o. Pietro Zorza polecamy jego książkę „Drogie Dzieci…”, do której w miesiącu wrześniu dodajemy obrazki z modlitwami.

    Przejdź do sklepu >>>

  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)