Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Archiwum » Proboszcz o. Marinko Sakota w Rzymie

Proboszcz o. Marinko Sakota w Rzymie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ostatnim czasie roboszcz parafii w Medziugorju o. Marinko Sakota spotkał się z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Duchowny w dniach 27-29.11.2018 r. uczestniczył w Międzynarodowym Kongresie Kustoszów i Współpracowników Światowych Sanktuariów. Kongres zorganizowała Papieska Rada d/s Nowej Ewangelizacji, przewodniczył abp Rina Fisichelle, temat brzmiał: Sanktuarium – otwarte bramy dla Nowej Ewangelizacji. Uczestniczyło 600 osób. W ostatnim dniu, we czwartek 29 listopada było spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Papież skierował do zebranych słowo. Wskazał na rolę sanktuarium dla Nowej Ewangelizacji i zachęcił byśmy jeszcze bardziej poświęcili się tej pracy. Na zakończenie papież wyraził pragnienie, aby osobiście pozdrowić wszystkich uczestników. Podchodzili po kolei, krótko zatrzymując się przy Ojcu Świętym i przedstawiając się. O. Marinko miał przygotowany różaniec z Medziugorja, aby przekazać papieżowi jako dar.

Gdy przyszła moja kolej, wyciągnąłem do Ojca Świętego rękę, w której był różaniec i patrząc na roześmiane i łagodne oblicze Ojca Świętego powiedziałem po włosku: Proboszcz medziugorski. Pozdrawia Was abp Hoser. Papież słysząc te słowa zatrzymał przez chwilę moje dłonie, a potem powiedział: Bądźcie posłuszni abp. Hoserowi. Kiedy usłyszałem te słowa stałem wpatrzony w twarz papieża i nie wiedziałem czy w tej chwili stałem na ziemi czy fruwałem. Być może papież to zauważył, że byłem bardzo radosny ze spotkania z nim i ponownie wypowiedział te słowa: Bądźcie posłuszni abp. Hoserowi! Po tym zapytał: Czy tak? Proboszcz Marinko odpowiedział: Tak, tak! Trzymając różaniec w ręce na koniec zapytał: Czy ten różaniec jest dla mnie? Odpowiedziałem: Tak, dla Was. Powiedział: Dziękuję. I ja odpowiedziałem: Dziękuję Wam. I pokazano mi,abym przesunął się i zrobił miejsce kolejnej osobie”.

Wspominając słowa papieża o. Marinko zrozumiał, jak wielkie zaufanie ma papież Franciszek do abpa Hosera. Jakby chciał nam powiedzieć: Słuchając abpa Hosera słuchacie mnie, słuchacie Kościoła. Przeciwnie temu: Jeśli nie jesteście posłuszni abp. Hoserowi, nie jesteście posłuszni mnie, nie jesteście posłuszni Kościołowi.

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)