Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Nowa niezwykle istotna pozycja książkowa na rynku wydawniczym!

Nowa niezwykle istotna pozycja książkowa na rynku wydawniczym!

Teraz także w naszej ofercie książka Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda autorstwa Joanny Bątkiewicz - Brożek.

Jest to pierwsza biografia autora potężnej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”, o której pisaliśmy w Echu nr 223/2006. Ks. Dolindo Ruotolo to mistyk. Posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka – napisał ponad 220 tysięcy imaginette, obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby. Niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów. Kapłan heroicznie wierny Kościołowi, mimo że szczególnie doświadczany: z powodu oskarżeń nieprzychylnych mu osób wielokrotnie stawiany przed Świętym Oficjum, oskarżany o herezję, z wieloletnim zakazem odprawiania Mszy Świętej i głoszenia homilii. Jest Sługą Bożym. Trwa jego proces beatyfikacyjny.

Książka „Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda” ma rzucić światło na wciąż mało w Polsce znaną postać włoskiego mistyka. Jest to też wycinek historii Kościoła – w życiu ks. Ruotolo ścierają się siły dobra i zła, świętość i grzech. Wszędzie, od korytarzy seminariów po sale byłej Świętej Inkwizycji i zacisze kaplic. I wreszcie jest tu „żywy”, współczesny i ten z czasów Dolindo Neapol. Ukochane miasto sługi Bożego. Miejsce przeklęte i święte zarazem. Ksiądz Dolindo przepowiedział pontyfikat Karola Wojtyły. Mówił, że Polska jest nadzieją dla chrześcijaństwa w Europie. Ale niewielu Polaków odwiedza jego grób w Neapolu, bo też i niewielu wie o jego istnieniu. Ci, którym udaje się tam dotrzeć, często mówią, że był to przełom w ich życiu. Za wstawiennictwem sługi Bożego dzieją się dziś udokumentowane cuda. Uzdrowienia duchowe i fizyczne. Setki.

Wokół ks. Dolindo działo się wiele nadprzyrodzonych zjawisk, przeżywał tak zwane lokucje i notował słowa Jezusa. Czuł fizycznie Jego obecność, ciepło, a nawet oddech. Widział się z Matką Bożą, miał dar bilokacji. Ale sam podkreślał, że to nie jest najważniejsze  a Jezus Sakramentalny i Eucharystia. Powtarzał: „Jeśli zdasz się całkowicie na Boga i w każdej chwili życia będziesz mówił Mu: Ty się tym zajmij, ja nic nie mogę, to On nie tylko wszystkim się zajmie, ale i pozwoli ci doświadczyć największego cudu, jakim jest Jego realna Obecność jako Osoby Żywej”. I to jest największe przesłanie ks. Dolindo Ruotolo.

Polecamy wysłuchać także poniższych opinii

https://youtu.be/v5VIybRlZ7o?t=2716 

https://www.youtube.com/watch?v=-9cFd6twl5Y

przejdź do sklepu >>>

     

Oferta miesiąca:

  • W miesiącu sierpniu, który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej, polecamy książkę ks. Piotra Glasa "Ostatnie wołanie Maryi". Do każdej sprzedanej w tym miesiącu książki dodajemy dwa obrazki: obrazek z pierwszym orędziem z Medziugorja oraz obrazek z Koronką Pokoju

    przejdź do sklepu>>>

  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)