Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św.Józefa

Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św.Józefa

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH PIĘCIU ŚRÓD MIESIĄCA

 W latach 1994-1998 w Brazylii ( najpierw w miejscowości Manaus, a następnie w Itapirandze) św. Józef ukazywał się wraz z Maryją i Dzieciątkiem 22- letniemu Edsonowi Glauberowi. Objawienia patrona Kościoła Świętego zostały poprzedzone spotkaniami z Maryją, która wraz ze swoim Synem wzywała do szczególnego nabożeństwa do Przeczystego Serca św. Józefa. W 2010 roku biskup miejsca uznał nadprzyrodzony charakter objawień.
Ukazując się po raz pierwszy św. Józef powiedział:,,Mój drogi synu, nasz Pan Bóg przysłał mnie, abym powiedział ci o łaskach, jakie ześle na świat przez szczególne nabożeństwo do mojego Przeczystego Serca. Przez to nabożeństwo wiele dusz zostanie uratowanych z rąk diabła. Bóg, nasz Pan, pozwolił mi odkryć przed tobą obietnice mojego Serca.
[…]Tak jak ja jestem sprawiedliwy przed obliczem Pana, tak wszyscy, którzy będą mieli cześć do mojego Serca, będą również czyści, prawi i święci przed Jego obliczem. Wypełnię was tymi łaskami i cnotami, sprawiając, że każdego dnia będziecie wzrastać w świętości.”
Matka Niebieska objaśniała istotę tego nabożeństwa:
,,Jest to nabożeństwo pięciu pierwszych śród miesiąca na cześć Przeczystego Serca mojego świętego Oblubieńca i każdy, kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, otrzyma niezliczoną ilość łask Przeczystego Serca św. Józefa. Tak jak powiedziałam, jest to nabożeństwo na czasy ostateczne – dla waszego umocnienia świętej matki- Kościoła” Obiecała także: ,, Ci, którzy odprawią to nabożeństwo z wiarą, miłością i pełnym zaangażowaniem, nigdy nie zaznają ognia piekielnego. Mój przeczysty oblubieniec będzie szczególnie czuwał nad tymi dziećmi, aby nie ulegały pokusie i pozostały zawsze wierne mojemu Boskiemu Synowi”.
Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa odprawiane w pierwsze środy miesiąca nawiązuje do nabożeństwa pierwszych sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, przeżywanych w łączności ze św. Józefem.
Składa się z następujących elementów:
1. spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi,
2. rozważań na poszczególne pierwsze środy miesiąca,
3. Litanii do św. Józefa,
4. wybranych modlitw do św. Józefa,
5. wzbudzenia intencji na zakończenie nabożeństwa.

Bądźmy razem na wspólnej modlitwie

Link do wydarzenia online:  https://fb.me/e/2gmhsUDJK

 

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)