Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Apostolat Miłości wobec kapłanów - Apostolatu Margaretka

Apostolat Miłości wobec kapłanów - Apostolatu Margaretka

 

„Z tego miejsca wzywam was, abyście modlili się za kapłanów. Kto był pod krzyżem, kiedy Jezus umierał? Były trzy grupy ludzi. Była Maria Magdalena jako przedstawiciel grzeszników, drugą osobą była Matka Maryja, którą Jezus z krzyża dał nam za matkę. Trzecią osobą był umiłowany uczeń Jan. Jan jest wzorem kapłana, dlatego my kapłani nie możemy uciekać od krzyża. My jesteśmy najbliżej niego. On jest w pierwszym rzędzie nasz, dlatego do niesienia go, Jezus daje nam moc w sakramencie. Dlatego proszę was serdecznie módlcie się za wszystkich, za każdego kapłana na całym świecie”.

W związku z tym apelam o. Gorana o potrzebie modlitwy za kapłanów, przypominamy historię powstania i zasady Apostolat Miłości wobec kapłanów - Apostolatu Margaretka, który powstał z inicjatywy o. Jozo Zovko i poprzez Medziugorje rozpowszechnił się na całym świecie. „Dusza, która modlitwą i ofiarą wspomaga kapłanów, staje się kapłanką w tym znaczeniu, że w niebie będzie mieć udział w tym osobliwym szczęściu i chwale, jakie przygotowałem od wieków dla sług moich ołtarzy” – Dz. Sł. B s. Leoni Nastał str. 216 – słowa Pana Jezusa

Czytaj dalej….

 

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)